Mumble Nézet News Hasábok Régi Játék oldalak Szolgáltatás oldalak Partner oldalak
Bezárás

CSHU - Hungarian Counter-Strike Portal

Hét replayeTovább

minimap

Rain vs XiGua - TvZ@Terminus SE

Team Fortress 2 Szerver ok nélküli BAN

Létrehozva: 2013. március 29. Létrehozta: KiLerZolika Kategória: TF2 102 hozzászólás

Üdv mindenkinek.

Ma felmentem a "Faluszéli mulató" TF2.hu szerverre, játszottam Demomanként, védtem a lefoglaló pontokat, majd amikor vége volt a körnek, kibannolt az egyik Admin. nem Aimbotoztam, sem WH-ztam, csak úgy kibannolt. Egy admin/moderátor utána tudna nézni? köszönöm.

dolmar 2013. április 25. 4 hozzászólás 13184.
Válasz Underyx #101. hozzászólására
Most itt száznál több komment nem jelenik meg?
Edit: De. Akkor gonodlom valami admin törölgette a századiknál újabb kommenteket :D
az én igen fontos lovas kommentemet merészelte valaki kitörölni.
Underyx 2013. április 25. 83 hozzászólás 3143.
Most itt száznál több komment nem jelenik meg?
Edit: De. Akkor gonodlom valami admin törölgette a századiknál újabb kommenteket :D
hello_kitty 2013. április 17. 1633 hozzászólás 197.
Tehát akkor nézzük sorban a tényeket, mivel itt már mindenki minden másról beszél, csak arról nem, ami a kérdés volt. Kedves KiLerZolika! A bant Zsirmo tette rád, mert megítélése szerint nem túl sokmindent tettél hozzá a csapatjátékhoz. Ennek jogosságának megvitatásába nem bocsátkoznék, mert nem az én tisztem. Kaptál pár óra bant, történet vége. Igen, engem is idegesítene, ha nem érteném miért banoltak, amire volt is már példa, de a tényállás az, hogy Zsirmo elég öntörvényű ember, a saját szabályai szerint szelektálja a szerveren tartózkodó játékosokat. Ezt jobb híjján el kell fogadni, vagy megfelelő színvolnalon játszani, ami lehet, hogy nehéz de ha elsőre nem megy, akkor nem megsértődni kell, hanem keresni kell gyengébb játékosokat szeretettel váró szervereket. Ismét szeretném hangsúlyozni, hogy ez egy kétszereplős darab. A szervertulajdonosok azért üzemeltetnek szervert, mert megtehetik és meg akarják tenni. Ez nem menti fel őket mindennemű disznóság alól, de alapvetően predesztinálja, hogy bizony ők megtehetnek bizonyos dolgokat. Lehet elmenni (akár akarattal, akár admin menü motiválására), lehet forradalmat szervezni, de amióta világ a világ, ez így működik. Én sem tudok erre jobb megoldást találni, pedig megjártam mindkét oldalát ennek a színdarabnak. Rendezőnek és nézőnek sem egyszerű lenni. Zsirmo pedig Zsirmo. Fel kell rá készülni, hogyha feljön a szerverre akkor kicsit kiszámíthatatlanná válik a szerveren tartózkodás bizonyos típusú játékosok számára. Ha hibáznak is akkor is egymás között kell ezzel elszámolni, nem mindenkinek. Történet vége.

A szóba került fegyverbanok mellett sem mennék el szó nélkül, hogy ez is tiszta legyen. Kitiltottak két fegyvert, amelynek az alapvető célja sem az volt, hogy taktikai célra, éles szerveren használják őket, hanem az ugrálás gyakorlására hozták őket létre. Nem különösebben tudom értékelni az ilyen nagyszerű flanker taktikákat, mert két vitális, nagy támadópotenciállal rendelkező kasztot herélnek ki ezáltal, hogy ezeket a fegyvereket használják. Rendezett környezetben, kevés játékossal a tudás dönt, azonban - mint ahogy a szasza is elmondta a személyes tapasztalatait - nem tartom lehetetlennek, hogy vannak ennyire kezdő játékosok, akik még a magyar játék/steam ellenére sem képesek megnézni, hogy mire jó egy fegyver, sőt a játék hevében sem képesek észre venni, hogy NEM sebeznek a csilingelés és a repkedő számok hiányának ellenére.
- Önben testet ölt az erőszakra való hajlam... - Higgye el nem vagyok őrült, a világ az amivel baj van...
hello_kitty 2013. április 17. 1633 hozzászólás 197.
Válasz Fodishow #98. hozzászólására
Félreértés ne essék, én tisztelem az admingárdát az erőfeszítéseik miatt és teljesen igazad van mikor azt mondod, ez a Ti szerveretek. Direkt nem is jövök ilyen szöveggel mint felelősség, blablabla, nem akarok hipokrata lenni. Éppen ezért tőletek is hasonlót várok: kérlek ne a csapatjáték védelmére ideologizáljátok meg azon lépéseket, amelyek egyszerűen abból fakadnak, mert nektek így esik jól.
Furcsának találnám, ha neked jól esne, ha amiatt halnál meg medicként, mert valaki vaktölténnyel lövöldözik az ellenségre és nem különösebben érdekli, hogy azok nem halnak meg. Így az igazság az, hogy nem is tetszik nekik és a csapatjátéknak sem tesznek jót az ilyen idióták.
- Önben testet ölt az erőszakra való hajlam... - Higgye el nem vagyok őrült, a világ az amivel baj van...
Fodishow 2013. április 17. 180 hozzászólás 1870.
Válasz szaszatheNMI #97. hozzászólására
Figyelj! Ha valami elkerített retardált rezervátumot szeretnétek üzemeltetni, ahol tényleg a legbrutálisabb ökörségeket, baromságokat is elintézitek egy virtuális vállveregetéssel, vagy van türelmetek mindenkit mentorálni, akkor rajta, lőjetek fel valamit! Nekünk nincsenek ilyen szándékaink.

Két retkes item van tiltólistán. Többet nem akarunk Jumperrel ellenfélre lövöldöző barmokat látni! Ez minden. Az ilyen emberek menjenek szépen legózni! Akik pedig értelmesen használnák a szóban forgó itemeket, azok túl kevesen vannak. Így sajnáljuk, de nálunk a fenti okok miatt nem tehetik meg.
Félreértés ne essék, én tisztelem az admingárdát az erőfeszítéseik miatt és teljesen igazad van mikor azt mondod, ez a Ti szerveretek. Direkt nem is jövök ilyen szöveggel mint felelősség, blablabla, nem akarok hipokrata lenni. Éppen ezért tőletek is hasonlót várok: kérlek ne a csapatjáték védelmére ideologizáljátok meg azon lépéseket, amelyek egyszerűen abból fakadnak, mert nektek így esik jól.
szaszatheNMI 2013. április 17. 59 hozzászólás 3841.
Válasz Fodishow #96. hozzászólására
"...ahol ezt elnézik nekik."

Itt lefejeltem a monitort, kérlek folytasd!
Figyelj! Ha valami elkerített retardált rezervátumot szeretnétek üzemeltetni, ahol tényleg a legbrutálisabb ökörségeket, baromságokat is elintézitek egy virtuális vállveregetéssel, vagy van türelmetek mindenkit mentorálni, akkor rajta, lőjetek fel valamit! Nekünk nincsenek ilyen szándékaink.

Két retkes item van tiltólistán. Többet nem akarunk Jumperrel ellenfélre lövöldöző barmokat látni! Ez minden. Az ilyen emberek menjenek szépen legózni! Akik pedig értelmesen használnák a szóban forgó itemeket, azok túl kevesen vannak. Így sajnáljuk, de nálunk a fenti okok miatt nem tehetik meg.
Válasz szaszatheNMI #95. hozzászólására
Nehezen tudom röhögés nélkül megállni ezt a cirkuszt, amit páran emiatt a két item miatt csinálnak. Mi lenne itt, ha teszem azt a Dead Ringert vagy a Degreasert tiltanánk le? Tüntetés a házunk előtt? :vigyor:

Váratlan helyzetekkel szembeni félelemről szó sincsen. A public játékmenet szinte csak ezekből áll, sokszor annyira véletlenszerű az egész. Az említett érvekkel szemben még mindig túlsúlyban van azoknak a játékosoknak az aránya, akik ezekkel a tárgyakkal csak magukat és ezáltal a csapatukat szívatják. Ezt tapasztaljuk. Az ilyen emberek jelenlétét pedig nem tűrjük, viszont a felvilágosítását illetve kidobálását végleg meguntuk. Így a tiltás marad.

A mi szerverünk, a mi szabályaink, akik agyatlanul ugrabugrálni akarnak, azok majd találnak olyan szervert, ahol ezt elnézik nekik. Van bőven.
"...ahol ezt elnézik nekik."

Itt lefejeltem a monitort, kérlek folytasd!
szaszatheNMI 2013. április 17. 59 hozzászólás 3841.
Válasz Fodishow #94. hozzászólására
Bőven van ráció abban amit mondtál a sticky/rocket-, jumperrel kapcsolatban. Viszont ez olyan dolgokat is megakadályoz, melyek színesítik a játékot és új, váratlan helyzetek kialakulására adnak lehetőséget. Ilyen például badwater támadásnál quickfix+stickyjumper demo az ellenfél mögé, mint figyelemelterelés. Bár tény, hogy nem játszom sokat publicon, de én a magam részéről még nem sok jumperrel lövöldöző elmeháborodottal találkoztam. Pláne mivel ezek ritkán esnek random... Ha pedig veszi a fáradtságot, hogy megszerezze a fegyvert, talán el is olvassa mire való. Az pedig, hogy egyszerűen troll a delikvens, nem a fegyver hibája, éppen ezért nem kellene az értelmesebb játékosokat büntetni emiatt. Ha valaki pl medic-el nem azt heal-eli akit kell, akkor betiltanátok a medigun-t? Ugyan már!
Sajnos kicsit azt érzem, hogy pont az említett váratlan helyzetektől tartanak sokszor a tapasztaltabb adminok. Értem én, hogy az új dolgok adoptálása nehéz, hiszen meg kell járatni néhány agytekervényt, de kérlek, legalább másoktól ne vegyétek el az esélyt erre.
Nehezen tudom röhögés nélkül megállni ezt a cirkuszt, amit páran emiatt a két item miatt csinálnak. Mi lenne itt, ha teszem azt a Dead Ringert vagy a Degreasert tiltanánk le? Tüntetés a házunk előtt? :vigyor:

Váratlan helyzetekkel szembeni félelemről szó sincsen. A public játékmenet szinte csak ezekből áll, sokszor annyira véletlenszerű az egész. Az említett érvekkel szemben még mindig túlsúlyban van azoknak a játékosoknak az aránya, akik ezekkel a tárgyakkal csak magukat és ezáltal a csapatukat szívatják. Ezt tapasztaljuk. Az ilyen emberek jelenlétét pedig nem tűrjük, viszont a felvilágosítását illetve kidobálását végleg meguntuk. Így a tiltás marad.

A mi szerverünk, a mi szabályaink, akik agyatlanul ugrabugrálni akarnak, azok majd találnak olyan szervert, ahol ezt elnézik nekik. Van bőven.
Válasz Zsirmo #93. hozzászólására
OGC, spiryt, a két magyar szutyok (Eggyreakármi, meg Multimoka), illetve valve serverek :P
De azért EU-ban találsz még pár szervert, ahol mehetsz jumperezni
Bőven van ráció abban amit mondtál a sticky/rocket-, jumperrel kapcsolatban. Viszont ez olyan dolgokat is megakadályoz, melyek színesítik a játékot és új, váratlan helyzetek kialakulására adnak lehetőséget. Ilyen például badwater támadásnál quickfix+stickyjumper demo az ellenfél mögé, mint figyelemelterelés. Bár tény, hogy nem játszom sokat publicon, de én a magam részéről még nem sok jumperrel lövöldöző elmeháborodottal találkoztam. Pláne mivel ezek ritkán esnek random... Ha pedig veszi a fáradtságot, hogy megszerezze a fegyvert, talán el is olvassa mire való. Az pedig, hogy egyszerűen troll a delikvens, nem a fegyver hibája, éppen ezért nem kellene az értelmesebb játékosokat büntetni emiatt. Ha valaki pl medic-el nem azt heal-eli akit kell, akkor betiltanátok a medigun-t? Ugyan már!
Sajnos kicsit azt érzem, hogy pont az említett váratlan helyzetektől tartanak sokszor a tapasztaltabb adminok. Értem én, hogy az új dolgok adoptálása nehéz, hiszen meg kell járatni néhány agytekervényt, de kérlek, legalább másoktól ne vegyétek el az esélyt erre.
Zsirmo 2013. április 17. 156 hozzászólás 2079.
Válasz pesoka #92. hozzászólására
Hova menjen? aki sticky jumperrel akar játszani menjen nézni snsd meccseket? :o

OGC, spiryt, a két magyar szutyok (Eggyreakármi, meg Multimoka), illetve valve serverek :P
De azért EU-ban találsz még pár szervert, ahol mehetsz jumperezni
pesoka 2013. április 16. 98 hozzászólás 2884.
Válasz Zsirmo #78. hozzászólására
van, de nincs!
aki tudja hasznűlni a sticky jumpert, annak a pubon nem fog gondot okozni a sima használata, főleg ha van mellette egy medic support

aki meg jumperezni akar, menjen oda amit írtál
Hova menjen? aki sticky jumperrel akar játszani menjen nézni snsd meccseket? :o

Zsirmo 2013. április 16. 156 hozzászólás 2079.
Válasz DavidVegas #84. hozzászólására
De igen. Az ellenfélnek. Engem meg nem zavar. :D
Engem meg igen, és másokat is! Szóval ez van.

Egy idő után megunom, hogy szóljak nekik, azt meg már unom, hogy ezért banolgassak!
Válasz FX0 #80. hozzászólására
Nem értem, most mit akarsz ezzel mondani. Ahhoz, hogy egyáltalán csapatként tudj játszani, ismerned kell a játékot. Akkor vagy utánanézel a szabályoknak fegyvereknek stb. egy weboldalon, vagy segítséget kérsz egy tapasztaltabb játékostól. De mint mondtam, ha nem IQnuku az illető, megérti a neten lévő anyagokból is, és utána már nem fog neki gondot okozni ÉSSZEL játszani. Én még nem igazán láttam olyan kick/ban-t, amikor egy gyenge játékost azért dobnának ki, mert kevés pontot szerez. Olyat viszont igen, hogy kevés pontot szerez, MERT kezdőre építi a sentryt amikor a csapat egy másik dimenzióban küzd, teleport nincs, vagy ehhez hasonló "fogalmam sincs mit kell csinálni" stílusú hozzáállás. Azért van különbség. Szerintem.

Vegas: Határ mindenhol van, hiába pub. Menj ki egy focipályára, és állj be egy olyan csapatba ahol tét nélkül játszanak, majd kezd el a labdát kilőni direkt az oldalvonalon túlra. Szerintem pár ilyen után mehetsz haza. Tehát hiába pub, ökörködést nem szereti a többség. Legalábbis remélem, bár az igénytelenség mindenhol egyre jobban terjed.
A focis példa teljesen igaz!
Válasz Becsy #85. hozzászólására
Én Cod 4 ben voltam klántag ahol 4 hónapom volt és 5v5 warokat játszottunk |ShDw| és átjövök tf2-re ahol TEAM nincs (voice chat mindenhol halott) csipával jól lövök majd miután ki akarom ismerni magam a pályákon megkapom a bann-t. Aha na most akkor mi van? 10-ből 7 embert ellövök fejre de nincs minimap szóval kóválygok. Ez azt jelenti hogy magyarok közt nem lehet elkezdeni a játékot? Beconfigoltam és állítgattam a setupom optionsban is állítgattam szóval értek a játékhoz és a fegyvereknek is utánanéztem. Összegzésben ha nem ismered a pályát akkor bann.
Nézd, mikor fullon a server és te éppen kezdőn állsz már 1 perce, mert éppen itt állítgatod az option-ben a cuccokat, akkor nem várom meg az AFK kickert, raklak ki, majd ha beállítottad, addigra az a pár perces BAN is lejár
Becsy 2013. április 16. 34 hozzászólás 5171.
Válasz BlacK_Bear #86. hozzászólására
Csinálj magadnak egy szervert ( játékon belül megteheted). Válassz ki egy tetszés szerinti pályát. És szépen menj végig rajta, elemezd stb. vagy akár nézz youtube-on akár milyen pálya bemutatót, wart, vagy akármi mást.
Köszi a tippet kipróbálom csak kompetitív módban máshogy nézed azért a pályákat tagokkal de jó tipp kipróbálom
Én Cod 4 ben voltam klántag ahol 4 hónapom volt és 5v5 warokat játszottunk |ShDw| és átjövök tf2-re ahol TEAM nincs (voice chat mindenhol halott) csipával jól lövök majd miután ki akarom ismerni magam a pályákon megkapom a bann-t. Aha na most akkor mi van? 10-ből 7 embert ellövök fejre de nincs minimap szóval kóválygok. Ez azt jelenti hogy magyarok közt nem lehet elkezdeni a játékot? Beconfigoltam és állítgattam a setupom optionsban is állítgattam szóval értek a játékhoz és a fegyvereknek is utánanéztem. Összegzésben ha nem ismered a pályát akkor bann.
Köszi a tippet kipróbálom csak kompetitív módban máshogy nézed azért a pályákat tagokkal de jó tipp kipróbálom
BlacK_Bear 2013. április 16. 78 hozzászólás 3273.
Csinálj magadnak egy szervert ( játékon belül megteheted). Válassz ki egy tetszés szerinti pályát. És szépen menj végig rajta, elemezd stb. vagy akár nézz youtube-on akár milyen pálya bemutatót, wart, vagy akármi mást.
"Nagyon kúszik fel geci" by Bazso
Válasz DavidVegas #84. hozzászólására
DavidVegas 2013. április 16. 91 hozzászólás 2995.
Válasz FX0 #82. hozzászólására
Úgy már nem vicces gondolom, ha a te csapatod fele csinálja ezt, te meg szívsz.
T1k3 2013. április 16. 7 hozzászólás 10313.
"...feltették a kérdést szuperszámítógépüknek, Bölcs Elmének az életről, a világmindenségről meg mindenről. Bölcs Elmének hét és fél millió évig tartott, hogy kiszámolja a választ, ami a 42 volt. A probléma az volt, hogy a kérdést feltevők nem tudták valójában, hogy mi a kérdés."

A világ leghosszabb trilógiájáról van szó, öt részben - Douglas Adams.
„Az erő nem a fizikai képességekből fakad. A legyőzhetetlen akarat a forrása.”
FX0 2013. április 16. 139 hozzászólás 2283.
Úgy már nem vicces gondolom, ha a te csapatod fele csinálja ezt, te meg szívsz.
DavidVegas 2013. április 16. 91 hozzászólás 2995.
Válasz FX0 #80. hozzászólására
Nem értem, most mit akarsz ezzel mondani. Ahhoz, hogy egyáltalán csapatként tudj játszani, ismerned kell a játékot. Akkor vagy utánanézel a szabályoknak fegyvereknek stb. egy weboldalon, vagy segítséget kérsz egy tapasztaltabb játékostól. De mint mondtam, ha nem IQnuku az illető, megérti a neten lévő anyagokból is, és utána már nem fog neki gondot okozni ÉSSZEL játszani. Én még nem igazán láttam olyan kick/ban-t, amikor egy gyenge játékost azért dobnának ki, mert kevés pontot szerez. Olyat viszont igen, hogy kevés pontot szerez, MERT kezdőre építi a sentryt amikor a csapat egy másik dimenzióban küzd, teleport nincs, vagy ehhez hasonló "fogalmam sincs mit kell csinálni" stílusú hozzáállás. Azért van különbség. Szerintem.

Vegas: Határ mindenhol van, hiába pub. Menj ki egy focipályára, és állj be egy olyan csapatba ahol tét nélkül játszanak, majd kezd el a labdát kilőni direkt az oldalvonalon túlra. Szerintem pár ilyen után mehetsz haza. Tehát hiába pub, ökörködést nem szereti a többség. Legalábbis remélem, bár az igénytelenség mindenhol egyre jobban terjed.
Szándékosan az oldalvonalon túlra rúgni a labdát szemétség, ha viszont valaki sticky jumperrel próbál megölni mert nem tudja, hogy nem sebez, én meg a pofájába nyomom a scattert az pedig vicces, és a TF eleve egy vicces játéknak készült, remélem, legalább ez utóbbit senki nem vitatja. :D Talán így már érthetőbb, amit próbálok mondani.
FX0 2013. április 16. 139 hozzászólás 2283.
Válasz n1ven #64. hozzászólására
Teljesen egyetértenék, ha egy mind publicon, mind kompetitivben 1v1-es játékról lenne szó, de mivel TEAM Fortress, itt alapjába véve, ha már engibe állsz és egy teleportot jó helyre raksz, máris segítetted a csapattársaidat. Tehát akarva, akaratlanul is segítettek neked is, és te is nekik. C:

Szerintem a Sticky Jumper black list-re tétele teljesen jogos, én is voltam már nem egyszer, hogy kiugrott rám egy soldier és a pofámba lőtt 2 rakétát, íjedtemben még a szememet is becsuktam, aztán idő közben ráeszméltem, hogy egy Rocket Jumper-rel próbált darabokra robbantani. És most megint előveszem a játék nevét, Team Fortress 2, ami már ebből is a csapatjátékra próbál ösztönözni, csak az ilyen buta unlock-ok miatt annyira ellehetetlenítik az egyén és a csapat fejlődését, hogy csak na... Én minden public-ra tennék cast limit-et is, főleg, mikor 10 játékosból 5 sniper, 3 spy és az egyetlen medic meg álldogál, és forgolódik, hogy akkor most kivel is nyomakodjunk előre szétszedni a sentry-ket... Nagyon kevesen vannak, akik úgy gondolkodnak, hogy akkor most kéne egy teleport, beállok engi-be. A legtöbb játékos vastagon tesz rá, mire van szüksége a csapatnak, és inkább beáll sniper-be, és miután 20 perc múlva sem lő egyetlen egy fejest sem jön rá, hogy ezen változtatni kéne. Ha meg felszólalsz ellene, gondolhatod, hogy ki lesz a hibás.. :DD

Válasz mici #72. hozzászólására
csak 10 éves gyerekek akarnak pubon játszani, ne adj isten highlanderre gyakorolni?
Spiryten nincs limit asszem...
Válasz mici #68. hozzászólására
egyrészt vagy kaszt, vagy class, a cast szó valami egész mást jelent
másrészt nézz snsd meccseket ha szerinted nincs a sticky jumpernek a csapatjátékban létjogosultsága
van, de nincs!
aki tudja hasznűlni a sticky jumpert, annak a pubon nem fog gondot okozni a sima használata, főleg ha van mellette egy medic support

aki meg jumperezni akar, menjen oda amit írtál
Válasz DavidVegas #66. hozzászólására
Én nem a feljáró emberek intelligenciájáról beszéltem (hiszen abból max 2db lehet egy pályán :vigyor: ) hanem olyanokról, hogy letiltjátok a jumpereket és állítólag kirúgjátok azokat, akik nehezen szerzik a pontokat (vajon még akkor is, ha értelmesek, csak nagyon újak?), sokmindenbe bele tudnék még kötni amit ebben a topicban olvastam tőletek és fogtam rajta a fejem, de annyira sajnos nem szívügyem a Kartel és a Faluszéli, hogy hosszasan belemenjek. Elég 1db szerver adminjait bombáznom az ötleteimmel. :kacsint:
ez egy folyamat, ahova jutottam/jutottunk! Ezt vedd figyelembe!
Teljesen egyetértenék, ha egy mind publicon, mind kompetitivben 1v1-es játékról lenne szó, de mivel TEAM Fortress, itt alapjába véve, ha már engibe állsz és egy teleportot jó helyre raksz, máris segítetted a csapattársaidat. Tehát akarva, akaratlanul is segítettek neked is, és te is nekik. C:

Szerintem a Sticky Jumper black list-re tétele teljesen jogos, én is voltam már nem egyszer, hogy kiugrott rám egy soldier és a pofámba lőtt 2 rakétát, íjedtemben még a szememet is becsuktam, aztán idő közben ráeszméltem, hogy egy Rocket Jumper-rel próbált darabokra robbantani. És most megint előveszem a játék nevét, Team Fortress 2, ami már ebből is a csapatjátékra próbál ösztönözni, csak az ilyen buta unlock-ok miatt annyira ellehetetlenítik az egyén és a csapat fejlődését, hogy csak na... Én minden public-ra tennék cast limit-et is, főleg, mikor 10 játékosból 5 sniper, 3 spy és az egyetlen medic meg álldogál, és forgolódik, hogy akkor most kivel is nyomakodjunk előre szétszedni a sentry-ket... Nagyon kevesen vannak, akik úgy gondolkodnak, hogy akkor most kéne egy teleport, beállok engi-be. A legtöbb játékos vastagon tesz rá, mire van szüksége a csapatnak, és inkább beáll sniper-be, és miután 20 perc múlva sem lő egyetlen egy fejest sem jön rá, hogy ezen változtatni kéne. Ha meg felszólalsz ellene, gondolhatod, hogy ki lesz a hibás.. :DD
köszi leírtad helyettem, amúgy a második részt aki érti, az többet nem kérdőjelezi meg a BAN-jaim jogosságát!
Szookee 2013. április 16. 62 hozzászólás 3760.
Moderálva...
GhostjAAAH 2013. április 16. 51 hozzászólás 4151.
falqon a legjobb.
n1ven 2013. április 15. 466 hozzászólás 840.
Válasz mici #72. hozzászólására
csak 10 éves gyerekek akarnak pubon játszani, ne adj isten highlanderre gyakorolni?
Nem feltétlen, de mivel agyatlan jumper használókról volt szó.. nem hiszem, hogy az SNSD a legjobb hasonlat.
mici 2013. április 15. 144 hozzászólás 2201.
Válasz n1ven #70. hozzászólására
Az SNSD játékosai tudnak gondolkodni? Igen.
Pubon a 10 éves kisgyerek, akinek az apukája indítja el a játékot tud gondolkodni? Nem.

Innentől fogva hiába hasonlítgatod a pubot az európai kompetitiv HL legnagyobbjaihoz.
“Sometimes,' said Pooh, 'the smallest things take up the most room in your heart.”
pesoka 2013. április 15. 98 hozzászólás 2884.
Válasz n1ven #70. hozzászólására
Pubon a 10 éves kisgyerek, akinek az apukája indítja el a játékot tud gondolkodni? Nem.

Innentől fogva hiába hasonlítgatod a pubot az európai kompetitiv HL legnagyobbjaihoz.
... EH
másrészt nézz snsd meccseket ha szerinted nincs a sticky jumpernek a csapatjátékban létjogosultsága

pesoka 2013. április 15. 98 hozzászólás 2884.
Moderálva...

“Sometimes,' said Pooh, 'the smallest things take up the most room in your heart.”
szaszatheNMI 2013. április 15. 59 hozzászólás 3841.
Válasz DavidVegas #66. hozzászólására
Én nem a feljáró emberek intelligenciájáról beszéltem (hiszen abból max 2db lehet egy pályán :vigyor: ) hanem olyanokról, hogy letiltjátok a jumpereket és állítólag kirúgjátok azokat, akik nehezen szerzik a pontokat (vajon még akkor is, ha értelmesek, csak nagyon újak?), sokmindenbe bele tudnék még kötni amit ebben a topicban olvastam tőletek és fogtam rajta a fejem, de annyira sajnos nem szívügyem a Kartel és a Faluszéli, hogy hosszasan belemenjek. Elég 1db szerver adminjait bombáznom az ötleteimmel. :kacsint:
Ehhh, szerinted komolyan ekkora érvágás két ilyen szinten useless item letiltása? Mégis mit tesznek ezek hozzá a játékmenethez, ami miatt annyira nélkülözhetetlenek? Ha valaki meg akar tanulni ugrálni, akkor még ahhoz nincs szükség rájuk. Nem fogjuk minden egyes alkalommal magyarázni az aktuális észlénynek, hogy például a Rocket Jumper és Buff Banner együtt nem túl értelmes összeállítás. Vagy szerinted normális dolog azzal lövöldözni az ellenfelekre? Rengetegszer előfordult, így megoldottuk. Én meg attól fogom a fejem, hogy képes voltál ezt felhozni és kurvára nem tudom komolyan venni az ezzel kapcsolatos számonkéréseket.

Zsirmo nevetséges túlkapásai (melyekből mostanság visszább is vett) pedig nem az egész admin gárda kompetenciáját tükrözik, hanem kizárólag a sajátját. Ezt is kiemeltem már, de mégis ott a többes szám a kommentedben. Úgy látszik ennyire van értelme a topicban zajló szájtépésnek a szardobáláson kívül...
DavidVegas 2013. április 15. 91 hozzászólás 2995.
Válasz DavidVegas #63. hozzászólására
Ne haragudj, de ez abszolút nem indok. Maga a topic hossza is igazolja, hogy túl komolyan veszitek a pubot. Tisztára, mintha nem tudnátok csak úgy simán élvezni a játékot. :oO:
Hehe, mindössze a szervereinkkel kapcsolatos észrevételeket igyekeztük kielégítően megválaszolni. Nem lennénk rá kötelesek, de mire való ez az oldal, ha többek között nem erre? Ha nem élveznénk a játékot, akkor itt sem lennénk, sőt valószínűleg szerverekkel sem szarakodnánk. Egy nagyon alap intelligenciát elvárunk mindenkitől, aki hozzánk jön játszani, de ez minden. A többit "Ti" teszitek hozzá és csak a fejekben létezik. Senki nem várja, hogy kompetitív játék menjen publicon. Mindössze arról van szó, hogy lehet viszonylag "kulturált" keretek között folytatni egymás halomra lövését, meg lehet minősíthetetlen "gettót" csinálni retardáltaknak. Utóbbiban nem akarunk részt venni, arrra vannak más szerverek.

Mindenkinek nem tudunk és nem is akarunk megfelelni. Le lett írva minden témakörrel kapcsolatban részletesen, szájbarágósan kifejtve az álláspontunk. Aki ezek alapján sem érti, annak egy élet alatt sem lehetne elmagyarázni.
Válasz FX0 #51. hozzászólására
Muszáj beleszólnom:

Miért kellene tanítani bárkit is? Erre a noob szintre ahol én vagyok, mindenféle segítség nélkül jutottam el. Ez pont elegendő pubra. Én magamtól rájöttem, hogy van tf2.hu meg akkoriban másik oldal, és megtanultam játszani. Sőt, sok sok demo van fent a neten, amiből lehet tanulni valamit, akármi is legyen az. Aki warozni akar, az meg járjon mixekre, aztán onnan határ a csillagos ég. (lol)
Ha erre nem jön rá az illető, akkor kár erőlködni, más nem fog helyette megtanulni játszani.

DavidVegas 2013. április 15. 91 hozzászólás 2995.
Válasz szaszatheNMI #62. hozzászólására
Azért, mert gyakran voltak olyan észlények akik még azt sem fogták fel, hogy az nem sebez és lövöldöztek vele az ellenfélre. Egy darabig mondja nekik az ember, aztán megunja. Így egyszerűbb. :bocs:
Ne haragudj, de ez abszolút nem indok. Maga a topic hossza is igazolja, hogy túl komolyan veszitek a pubot. Tisztára, mintha nem tudnátok csak úgy simán élvezni a játékot. :oO:
Válasz mici #60. hozzászólására
miért van a sticky jumper blacklistelve? :(
Azért, mert gyakran voltak olyan észlények akik még azt sem fogták fel, hogy az nem sebez és lövöldöztek vele az ellenfélre. Egy darabig mondja nekik az ember, aztán megunja. Így egyszerűbb. :bocs:
Válasz happyP #57. hozzászólására
Ahogy látom teljesen eltértünk a témától. Az "ok nélküli BAN" témától eljutottunk a játékstílus megkérdőjelezéséig. Tartsuk szemelőtt hogy ez egy játék. Mindig is lesznek olyan emberek, akik a meghitt rocketjumper-lövöldözést megtörik, és nekiállnak "leckéztetni". Legyen az spawncamp, ban, kick stb. .
1. Ha nem tetszik valakinek a viselkedése, játékstílusa, tudásszintje, akkor "lekell vele ülni" beszélgetni. Miért jó az, hogy 1-2 degenerált ember miatt többi 15-17 ember is szív?
2. Van egy recordom, amin vagy Kartelen, vagy Faluszélin (nem emlékszek :pirul: ) "1-2 sötétoldalas ember" spawncampel dustblowon (igaz, RED folytatja ezt a viselkedést).
3. EgyreMeggy adminjai SZÁNDÉKOSAN viselkednek/tek idiótán. Sokszor pont a szerveren tartózkodó emberek miatt. (Van egy videó is róla, amikor 2-3 danika1999 sírt, és adminmate-ok viccelődtek velük)
4. Egyszerűbb lenne azt mondani a kezdőknek, hogy: jó lenne ha nem plogiznál mert nem veszed hasznát akkor, ha tovább szeretnél "fejlődni". Ehelyett az van hogy pl.: multimókán megy a spawncamp, vote rendszert KIHASZNÁLVA restartolni a mapot, akik bénán játszanak kikickelni, következőmapot szavazni, ahol lehet folytatni a spawncampet. Oké, "belefáradtatok, unjátok stb.", DE ha egy ember elveszíti a kedvét emiatt a játéktól, az semmi esetre se jó.
5. Érik a tök (haha :uncsi: ).

Úgy gondolom hogy fölösleges erről többet vitézni. Aki makacs mint a szamár, arra nem lehet hatni sehogy se. Én nem szándékozok többet írni erről. Kifejtettem a véleményem, mérlegeltem 1-2 személy nézőpontját.

UI.:
Egy – megérett a meggy,
Kettõ – csipkebokor vesszõ,
Három – te vagy az én párom,
Négy – te kis leány hová mégy,
Öt – érik a tök,
Hat – hasad a pad,
Hét – zsemlét süt a pék,
Nyolc – üres a polc,
Kilenc – kis Ferenc,
Tíz – tiszta víz,
Ha nem tiszta, vidd vissza,
Majd a cica megissza.

Szem előtt tartani, hogy ez egy játék, az nem mindenkinek megy. Ha már itt tartunk konkrétan ez a Multimóka és az Egyremeggy adminoknak sem mindig ment. Előfordult, hogy olyankor is kipakoltak minket amikor 2-3 emberrel kriteltük a szerveren kemp nélkül. Az ellenfél csapat egy része cserélgetett, vagy pózolt a sapkáival stb. és kikaptak. De persze olyankor ez nem egy játék, amivel játszani kell…

A kempelésről: Tudomásul kellene venni, hogy ez azóta a része a játéknak és a közösségnek, mióta megjelent a TF2. Lehet szeretni vagy utálni, de mindig lesz olyan szitu amikor kopog a sticky az ellen kezdőjénél, és nem feltétlenül "mi” leszünk az elkövetők. (A "sötét oldal” párhuzamot azért hoztam elő, mert sokan vannak akik szinte "démonizálva" emlegetik a spawnkempet mint jelenséget, és azokat akik csinálják.:vigyor:) Az utolsó kempet már hónapokkal ezelőtt csináltuk, úgyhogy kicsit idejétmúlt már ezzel jönni. Egyébként is, általában mindkét említett "csoda" szerver tele van, így kár aggódni az ottani közösségekért. Különösen azért, mert a szerverek tulajdonosai sem foglalkoznak velük érdemben…

Ami még az EgyreMeggy adminokat illeti: a szándékosság nem mentség arra a szellemi gyalázatra ami alkalmanként ott folyik, hanem súlyosbító körülmény. Azért mégiscsak röhejes azzal mosdatni őket, hogy csak az ottani színvonaltalanságra reflektálnak, amikor azt épp maguk hozták létre. Hiszen csináltak egy 10 éveseket megszólító szervert, vállalhatatlan a TF2-höz egyáltalán nem passzoló pályákkal és beállításokkal, mindezt fun szerver címén. Ha úszni megyek, akkor nem a focipályát keresem fel. Márpedig azon a szerveren pont annyira kapod a TF2 élményt, mint amennyire jót lehet úszni egy labdarúgópályán. Szerintem gáz, hogy ekkora igény van az igénytelenségre. Ha ők erre szánnak pénzt, akkor lelkük rajta.

A kezdők pátyolgatásáról: engem nem érdekel ki hogyan és kit tanítgat, de rajtunk kérlek ne kérjétek ezt számon! Nem érzem úgy, hogy ez kötelességünk lenne. Akinek van türelme a legalapvetőbb dolgokat is minden egyes alakalommal mások szájába rágni, az csinálja felőlem nyugodtan! Viszont én nem "óvóbácsinak" és nem is "mentornak" megyek fel a szerverre, és senkitől nem várok el ilyen szerepeket.

Szerintem elég egyszerű az itteni beszélgetés tanulsága: ok nélküli ban nem létezik egy szerveren sem. Legfeljebb olyan, aminek a jogosságát ugyan lehetne vitatni, csak felesleges, mert az utolsó szó úgyis mindig az adminé. :mosoly:
miért van a sticky jumper blacklistelve? :(
GhostjAAAH 2013. április 14. 51 hozzászólás 4151.
Válasz n1ven #58. hozzászólására
16+ :C
akkor menjél már innen :>
n1ven 2013. április 14. 466 hozzászólás 840.
16+ :C
happyP 2013. április 14. 122 hozzászólás 2484.
Ahogy látom teljesen eltértünk a témától. Az "ok nélküli BAN" témától eljutottunk a játékstílus megkérdőjelezéséig. Tartsuk szemelőtt hogy ez egy játék. Mindig is lesznek olyan emberek, akik a meghitt rocketjumper-lövöldözést megtörik, és nekiállnak "leckéztetni". Legyen az spawncamp, ban, kick stb. .
1. Ha nem tetszik valakinek a viselkedése, játékstílusa, tudásszintje, akkor "lekell vele ülni" beszélgetni. Miért jó az, hogy 1-2 degenerált ember miatt többi 15-17 ember is szív?
2. Van egy recordom, amin vagy Kartelen, vagy Faluszélin (nem emlékszek :pirul: ) "1-2 sötétoldalas ember" spawncampel dustblowon (igaz, RED folytatja ezt a viselkedést).
3. EgyreMeggy adminjai SZÁNDÉKOSAN viselkednek/tek idiótán. Sokszor pont a szerveren tartózkodó emberek miatt. (Van egy videó is róla, amikor 2-3 danika1999 sírt, és adminmate-ok viccelődtek velük)
4. Egyszerűbb lenne azt mondani a kezdőknek, hogy: jó lenne ha nem plogiznál mert nem veszed hasznát akkor, ha tovább szeretnél "fejlődni". Ehelyett az van hogy pl.: multimókán megy a spawncamp, vote rendszert KIHASZNÁLVA restartolni a mapot, akik bénán játszanak kikickelni, következőmapot szavazni, ahol lehet folytatni a spawncampet. Oké, "belefáradtatok, unjátok stb.", DE ha egy ember elveszíti a kedvét emiatt a játéktól, az semmi esetre se jó.
5. Érik a tök (haha :uncsi: ).

Úgy gondolom hogy fölösleges erről többet vitézni. Aki makacs mint a szamár, arra nem lehet hatni sehogy se. Én nem szándékozok többet írni erről. Kifejtettem a véleményem, mérlegeltem 1-2 személy nézőpontját.

UI.:
Egy – megérett a meggy,
Kettõ – csipkebokor vesszõ,
Három – te vagy az én párom,
Négy – te kis leány hová mégy,
Öt – érik a tök,
Hat – hasad a pad,
Hét – zsemlét süt a pék,
Nyolc – üres a polc,
Kilenc – kis Ferenc,
Tíz – tiszta víz,
Ha nem tiszta, vidd vissza,
Majd a cica megissza.

theSpyke 2013. április 13. 83 hozzászólás 3142.
Válasz Zsirmo #52. hozzászólására
Nem azt mondom, hogy ne játszon, max ne itt(Kartel/Faluszeli).
De kibaszom, jön helyette más.
Prem divhez semmi közöm.
Coacholj akkor! Nekem erre komolyan nincs időm!

Ha ennyire tudod járatni a szád a server üzemeltetésről, akkor talán csinálj egyet!
Coaching megy egy bizonyos szinten.
Prem div-et nem azlrt emlegettem. Olvass a sorok között, vedd észre a költői túlzásokat.

Szerver üzemeltetésről szót sem ejtettem. Üzemeltetés és szerver közösségének kialakítása más dolog szerintem (ld. Saxton modok, ahol jó a szerver, nem crashel, de közösség nulla). Utóbbiról tudok csak véleményt mondani, ezt meg is tettem és bár a visszajelzésekből úgy tűnik, nem fog változni semmi, remélem néhány emberben, aki ezt olvasta, nyomot sikerült hagynom.
Engineer for life
Zsirmo 2013. április 12. 156 hozzászólás 2079.
Válasz zhoxkii #40. hozzászólására
Az is elégg szánalmas ,hogy egy tauntolásért (tehát nem azért mert csalsz esetleg jobb vagy és nembirja elfogadni hanem egy játékban lévő "mozdulat" sorért lekickelnek / bannolnak és mikor számon kéred akkor a te kurva anyád :)
én soha(ISMÉTLEM SOHA) nem kickeltem/bannoltam tauntért, nem is igazán izgat a taunt mizéria.
Válasz ZTA-NMI #39. hozzászólására
Faluszélin/Kartelen nem szoktuk kempeln,i mert ahol eszünk oda nem szarunk,de multimókát vagy egyremeggyet bármikor szívesen lekempelek és szentem elég rendes csendes marktól és Pingwintől,hogy megfilmesítik ezeket a gyönyörű pillanatokat.
Kár hogy nem lehet itt like-olni! Csendes meg PingWIN tényleg frankó movie-kat készítettek.
Válasz pesoka #45. hozzászólására
Igen, nyilván 180°-os fordulatot venne a public szerverek szintje akár 1 hónap után is, ha a tapasztaltabb játékosok elkezdenék tanítani a kezdőket, de a "tapasztaltabb" játékosok 80%-a csapatban van, legyen az highlander vagy 6v6, és sokkal szívesebben fejlesztik önmagukat hogy jobbak legyenek, mintsem hogy "kiképezzék" a public jövő generációját...Egyébként véleményem szerint ha egy segítségre szoruló kezdő venné a bátorságot, és esetleg egy tapasztaltabb játékostól vagy aki ott van valahol a scoreboard csúcsán KÉRDEZNE, akkor jönne is rá értelmes válasz, mert a nagy része normális,csak néhány ilyen n1ven kaliberű torz valami játszik.
Jah, és mindig jönnek az újak mindig tanítok, aztán a f*szom ki lesz az egésszel, itt tartunk kb. most.